Idealne wakacje

plaża 27 Mar

Idealne wakacje

Rewal jest pięknym, małym miasteczkiem położonym w województwie zachodniopomorskim. Dlaczego właśnie tam koniecznie trzeba pojechać na letnie wakacje? Pokoje w Rewalu to będzie mały wydatek na miejsce zatrzymania się. Noclegi w Rewalu są tańsze niż gdzie indziej na wybrzeżu. Wynajęcie pokoju w Rewalu nie kosztuje więcej niż 30 złotych od osoby, w zależności czy będzie to kwatera prywatna, czy nocleg w Rewalu w jakimś ośrodku wypoczynkowym. W każdym razie ceny pokoi w Rewalu są na każdą kieszeń. Rewal to dawna osada rybacka, z której już dziś niewiele pozostało. Co prawda można tam jeszcze dziś kupić ryby prosto z kutra rybackiego, można jeszcze zobaczyć suszące się sieci rybackie, ale to chyba jedyne pozostałości po tej osadzie.

Wielu mieszkańców , prócz wynajmowania pokoi w Rewalu zajmuje się rybołówstwem. A latem ilość mieszkańców potraja się, bo przyjeżdżają tam turyści. Wszystkie działania, które podejmują władze Rewala nastawione są na turystów. Buduje się nowe ośrodki wypoczynkowe, hotele i campingi, by było coraz więcej noclegów w Rewalu. A i prywatni właściciele domów i pensjonatów dobudowują i urządzają pokoje w Rewalu dla turystów. Oprócz bazy noclegowej w Rewalu rozwija się również bazę rekreacyjno sportową. Buduje się nowe boiska, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, otwiera się nowe lokale rozrywkowe, bary, puby, żeby turysta po plaży się nie nudził i miło spędzał czas, gdy nie ma odpowiedniej pogody na plażowanie.

W okolicach Rewala jest wiele atrakcyjnych miejsc, które możemy zwiedzić pieszo, samochodem lub rowerem. Ludzie, którzy wynajmują pokoje w Rewalu bardzo często mają własne wypożyczalnie rowerów. Milo jest udać się z rodziną do niedaleko położonego Trzęsacza, gdzie można zobaczyć resztki kościoła znajdującego się prawie w morzu. Podobno jest to zjawisko działania morza nieznane nigdzie w Europie. Do Trzęsacza można się też udać pieszo, kiedy się wynajmuje pokoje w Rewalu, bo jest to miejscowość położona od niego w odległości 2 kilometrów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *