Wczasy nad Bałtykiem

plaża 14 Maj

Wczasy nad Bałtykiem

Rewal, piękne , małe miasteczko nad Bałtykiem , położone w województwie zachodniopomorskim. Kiedyś było osadą rybacką, dziś jedna z najczęściej i najchętniej wybieranych miejscowości na letni wypoczynek. Rewal przyciąga turystów dobrze rozwiniętą bazą noclegową, urozmaiconą architekturą, licznymi kawiarenkami, dyskotekami, ciekawym oświetleniem ulic, a przede wszystkim piękną plażą, która rozciąga się wzdłuż klifu. Przez całe lato w Rewalu rozbrzmiewa muzyka, zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych.

Rewal ma amfiteatr, gdzie występują zespoły muzyczne , gwiazdy estrady polskiej i zagranicznej. W drugiej połowie lipca, w Rewalu, odbywa się Ogólnopolski finał Miss Bałtyku. Rewal również w dziedzinie sportu nie pozostaje w tyle. Buduje się tu boiska sportowe, korty, a na ukończeniu jest hala widowiskowo- sportowa, w której będą mogły być rozgrywane mecze nawet międzynarodowe. Jednym słowem Rewal, to doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno w sezonie letnia, jak również poza nim.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One Comments “Wczasy nad Bałtykiem

  1. Często przyjeżdżamy na te festiwale wymienione w artykule. Akurat przyjaciółka mieszka w Rewalu i w lipcu obchodzi urodziny. W tym roku chcę z rodziną zwiedzić Hel. Mam nadzieję, że jakieś będzie jakieś ciekawe połączenie. Najlepiej statkiem, bo pociąg za bardzo mnie nie ciekawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *