Wypoczynek na plaży

plaża 8 Kwi

Wypoczynek na plaży

Rewal zachwyca turystów swoją urodą, malowniczo położone miasteczko, właściwie duża miejscowość, bez praw miejskich, siedziba władz gminnych , nad Bałtykiem. Jest to wspaniałe miejsce na noclegi. Rewal to najczęściej i najchętniej odwiedzane miejsce nad Bałtykiem. Statystyki podają ,ze jest to najbogatsza gmina w Polsce. Dużo pieniędzy z programów unijnych inwestuje się w bazę noclegową. Noclegi w Rewalu właściwie każdy może znaleźć bez żadnego problemu, a co ważne dla turysty, który przeważnie najwięcej pieniędzy przeznacza na wynajęcie pokoju w Rewalu, jest to, że ceny pokoju w Rewalu nie są zbyt wygórowane. Można powiedzieć, że noclegi w Rewalu są nawet tańsze od noclegów w innych nadbałtyckich miejscowościach. Warto wynająć pokój w Rewalu chociażby z tego względu, że jest tam wiele atrakcji nigdzie indziej niespotykanych.

Można się przejechać kolejką wąskotorową. Można wędrować wzdłuż czystych plaż, można uprawiać turystykę rowerową, atrakcji w Rewalu jest naprawdę dużo. Największym atutem wynajęcia pokoju w Rewalu jest to, że miejsce noclegów w Rewalu, prawie każde jest położone blisko plaży. Jest to istotne, bo jeśli na wczasy udajemy się z małymi dziećmi, to wiadomo jaką mordęgą jest dojście do plaży. Tu ten problem odpada. A palże w Rewalu są piękne, czyściutkie, mnóstwo wyznaczonych miejsc do pływania, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Większość pensjonatów czy ośrodków wczasowych, gdzie wynajmujemy pokój w Rewalu posiada własna wypożyczalnie rowerów, dzięki czemu możemy odbyć wspaniałą wycieczkę rowerową po okolicy.

A jest gdzie jechać. Nieopodal Rewala znajduje się Trzęsacz, a tam zabytkowe fragmenty kościółka z przełomu XIV/XV wieku. Zabytek jedyny w swym rodzaju w Europie. Znajduje się prawie w morzu, a kiedyś stał na dość wysokim klifie. Na jego przykładzie widać , jak mocno morze wdziera się w ląd. Jak z powyższego widzimy noclegi w Rewalu, to nie tylko plażowanie , ale mnóstwo dodatkowych atrakcji. Dlatego należy już na początku roku pomyśleć o wynajęciu pokoju w Rewalu na wakacje.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *